How To Travel the World and Get Paid

Rádi byste věděli jak procestovat svět a přitom vydělávat? Tak jo, prozradím Vám můj tajný recept. Ale ještě před tím bych Vám měla říct pár věcí o sobě a mé situaci.

Moje výprava začala v Číně, kde jsem momentálně doma. Život v Číně nabízí mnoho cestovatelských příležitostí nejen v Číně, ale také v okolních Asijských zemích a Austrálii (jo, jedno z míst, které jsem navštívila, ježiš – jo fakt! Ještě pořád nemůžu uvěřit tomu, že jsem se tam opravdu dostala!). Je jasný, že je o mnoho levnější letět do Austrálie z Číny než z Prahy či z Londýna, kde jsem bydlela předtím.

V posledním měsíci a půl, přesně ve 42 dnech (mrkněte na moji infografiku níže), jsem procestovala 4 státy. A zatímco jsem cestovala, můj čínský bankovní účet dostával výplatu. (Právě jsem si elegantně dala nohy na stůl, haha.)

Abych po pravdě řekla, je to výplata za nic nedělání. ANO! Slyšeli jste mě správně (vlastně to čtete) za to, že NIC NEDĚLÁM. Docela slušně placené dva měsíce za NIC NEDĚLÁNÍ, to jde ne? (Právě jsem si dala nohy ještě výš, hahaha.)

How To Travel the World and Get Paid
How To Travel the World and Get Paid

Oficiálně jsem měla prázdniny. V tuto dobu (konec ledna) se v Číně oslavuje Nový Čínský Rok, který je také nazýván Jarní Festival. No, takže jsem měla čas nejenom cestovat, ale byla jsem za to i zaplacená!

Kam jsem cestovala?

Mrkněte na můj graficky zpracovaný plán cesty: Malajsie, Sri Lanka, Austrálie, Hong Kong

My graphically looking travel itinerary.
How To Travel the World and Get Paid
How To Travel the World and Get Paid
How To Travel the World and Get Paid
How To Travel the World and Get Paid
How To Travel the World and Get Paid
Rádi byste dlouhé prázdniny?

Chtěli byste cestovat?
Chtěli byste vidět mrakodrapy v Kuala Lumpur (hlavní město Malajsie)?
Rádi byste procestovali Asii?
Chtěli byste ochutnat pravý cejlonský čaj na Sri Lance?
Chtěli byste vidět operu ve slavném operním domě v Sydney?
Rádi byste navštívili Velký Bariérový Útes v Austrálii?
Ano, ANO, ANOOO!!!

No, takže jak to to dělám, že si můžu dovolit cestovat a přitom být placená?

Asi si říkáte, že musím mít nějakou práci…ale jakou práci? Jaký druh práce, že si můžu na dva měsíce odjet a nedělat během té doby nic? Můžete hádat třikrát 🙂 Není to tak těžké uhodnout…

How To Travel the World and Get Paid

Tak schválně, zkuste hádat jakou práci dělají většinou cizinci v Číně?

Většina z nich, většina z nás tady učí Angličtinu, překvápko co? Pro zajímavost, ono to není zas tak jednoduché se sem dostat, já tady můžu učit jen kvůli tomu, že jsem vystudovala vysokou v Anglii, jinak bych měla jako nerodilý mluvčí smůlu (jako mohli byste to zkusit i bez té vysoké, ale to by bylo nelegální). Ale neklesejte na mysli – pokud byste měli zájem o to pracovat v Číně, ale Angličtinu úplně neovládáte tak, k mému údivu, mi bylo nabídnuto, jestli bych nechtěla učit Češtinu v Číně! To je co? (Asi bych za to měla poděkovala našemu panu prezidentovi Zemanovi ne?)

Práci tady jsem našla přes jednu Londýnskou agentůru, která mi to celé zprostředkovala. Abych řekla popravdě, práce tady je jednoduchá, je to hračka a je to dost leháro. Nicméně ty hory papírů a vyřizování, které mému leháru předcházeli rozhodně hračka nebyla. No, ale jak už jste jednou tady, jste tady, hurááá!

No takže jako cizinec – učitel v Číně máte dost času nejenom na cestování po Číně samotné, ale taky po okolních zemích a nejlepší na tom je, že JE TO LEVNÉ!

Tak tady to máte, můj tajný recept na to jak cestovat a přitom být placen. No a taky mi to dává skvělou příležitost, jak stále pracovat na tom co mě baví – grafický design. Mrkněte na můj Instagram nebo Twitter profil, jestli Vás zajímá nějaký ten design, typografie nebo prostě jen umělecké/vizuálně zajímavé věci obecně, každý den zveřejňuji nějakou tu fotku za mých cest. Taky jsem na Pinterestu, kde sdílím plno vizuálních a grafických věcí a taky něco o cestování. 

Instagram @jitkahruzova
Twitter @jitkahruzova
Pinterest @jitkahruzova

(Related: Czech Out my post about subway signs, graphic design and posters in Beijing Subway)

Kam Vy se chystáte na své přístí prázdniny?Máte nějaké tipy na to jako cestovat a přitom být placení (za nic nedělání)? 

Díky za přečtení! Budu ráda za sdílení a jakékoli komentáře níže.

Taky se můžete UPSAT (jakože PŘIHLÁSIT – lol už neumím Česky) k odebírání novinek TADY. V budoucnu Vás budu informovat o nových článcích na téma cestování a grafický design co potkám na cestách.

How To Travel the World and Get Paid
How To Travel the World and Get Paid
How To Travel the World and Get Paid
How To Travel the World and Get Paid