Tak abych se představila… Kdo jsem?

Zdravím! Jmenuji se Jitka a jsem grafická designérka, jenomže…

Momentálně učím Angličtinu v Číně. Předtím než jsem se vydala do daleké Číny jsem žila 5 let v Anglii, kde jsem pracovala v jednom malém kreativním studiu. Moje práce byla docela zajímavá, spolupracovala jsem se značkami jako Boden (Britská modní značka), Bottega Venneta, Barrel and Stone Pizza atd. (proč všechny začínají na B fakt nevím!?). Možná se ptáte, stejně jako ja se občas ptám sama sebe, jestli to bylo tak super proč jsem sakra odešla!? No to je, ale jiná písnička…

graphic designer
Loučení s Anglií před odjezdem do Číny.

 

Znáte syndrom vyhoření?

Jo, pracovní vyhoření. Každodenní vyšťavňování kreativity ve studiu mě zbavilo chuti být kreativní.

No takže, mám prostě volno od té opravdové práce a ve svém volném času, který je oficiálně ten pracovní učím pár Čínských puberťáků nějakou tu Angličtinu.

Jak by řekl, ve světě designu slavný Stefan Sagmeister a v jeho skvělém TED Talk – ke zhlédnutí zde, mám sabatikl, což je jak Wikipedia vysvětluje zde tvůrčí volno za účelem vědecké práce a/nebo sebevzdělávání, což je můj připad. Mám prostě volno od té normální práce, abych se našla, a našla či vytvořila si tu vysněnou práci.

Možná jste taky slyšeli o How Farm From Home (Jak Daleko Od Domova), což je dvojice kreativců co se rozhodli odejít z reklamního byznysu, prodat všechno doma a cestovat, a to proto, aby našli znovu svoji kreativitu.

O čem je tento blog?

Předtím než jsem začala tento (za nedlouho) úžasný blog, sebevědomí mi rozhodně “nechybí” (omg, beztak to bude propadák!), jsem udělala intenzivní průzkum jak udělat TENTO BLOG úspěšným? No a ve zkratce jsem se dočetla, že každý úspěšný blogger potřebuje: NICHE (čtěte “nýš”) – a co, že to jako je? Google Překladač mi to přeložil jako “výklenek, místečko či koutek”, což musím říct, že je velice zajímavé, avšak v mém připadě je to naproto blbě!

NICHE je prostě TÉMA!

Nějaké určité téma, důležité je to slovo určité. (V mém připadě je můj niche dost neurčitý, no a proto to bude propadák. Chtěla bych tady mluvit o všem, je to těžké se rozhodnout pro jedno téma!) Tak, ale aby se neřeklo dala jsem dohromady primární a sekundární témata (jestli se k tomuhle někdy dostane nějaký expert blogger a myslí si, že je to fakt strašný, tak mi dejte vědět mailem).

Tady to máte, CO je můj NICHE teda?

Primární Téma(ta):
  • graphic design – typografie / kaligrafie, ilustrace,
  • fotografie
  • cestování
Sekundární Téma(ta):

Politika, móda, jídlo, Čína, čínské politika, učitelství (rozhodně tady nebudou žádný směrnice na to jak se má učit, ale prostě moje učitelská zkušenost v Číně), jak se znám něco sem určitě do budoucna přibude. (Což je zřejmě ta nejhorší strategie na světě.)

Tak už víte co jsou moje témata! No, jestli jste se dočetli až sem, tak Vás za prvé obdivuji no a taky mám pro Vás odměnu v podobě mého Newsletteru, k jehož odběru se můžete přihlásit – zde!

Takže brzy „na přečtenou”, nebo na viděnou?